Wybór odpowiedniego materaca, kołdry, prześcieradła, poduszki czy pościeli nigdy nie jest łatwy, a jeśli dotyczy naszych pociech, to staje się jeszcze trudniejszy. Dzieci są bardzo delikatne i podatne na różne bodźce z zewnątrz, dlatego warto zadbać o to, aby nasze wybory były jak najlepsze. Jakie materiały sprawdzą się najlepiej u najmłodszych? O czym należy pamiętać wybierając, wysokiej jakości pościel dla noworodka? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu!

Jakie są rozmiary materaców dla dzieci?

Wymiary materaców dziecięcych są naprawdę różne, a to jaki wybierzemy zależy od kilku rzeczy. Najważniejsze jest to, w jakim wieku jest dziecko i czy chcemy kupić materac na kilka miesięcy, czy może na kilka lat. Jakie rozmiary materacyków dziecięcych można wyróżnić?

  • 60×120, 70×140 centymetrów– są to propozycje dla najmłodszych, czyli dla dzieci, które nie ukończyły 12 miesiąca życia.
  • 70×180, 80×180, 90×180 centymetrów– świetnie sprawdzą się u dzieci nieco starszych, takich, które chodzą już do przedszkola.
  • 70×200, 80×200, 90×200 centymetrów– to doskonałe propozycje dla młodszej młodzieży, takiej, która chodzi do szkoły podstawowej.
  • 120×200, 140×200, 160×200 centymetrów – to propozycje dla dzieci w wieku powyżej 13 lat.

Jaką pościel wybrać dla dziecka?Jaki rozmiar pościeli będzie odpowiedni dla mojego dziecka?

Jeśli masz dzieci w różnym wieku i nie wiesz, jaki rozmiar pościeli będzie dla każdego z nich odpowiedni, to uwierz nam, nie jesteś jedyny! Oto najczęściej wybierane wymiary kołdry w poszczególnych latach dziecka:

  • 100×135 centymetrów – taka pościel starczy dla dziecka do ukończenia piątego roku życia.
  • 140×200 centymetrów – będzie idealną propozycją dla starszych dzieci, które rozpoczęły już naukę w szkole podstawowej, ale nie ukończyły jeszcze 10 roku życia.
  • 160×200 centymetrów – ta propozycja będzie świetna dla dziecka starszego, które ukończyło 10 lat.

Najlepiej kierować się wzrostem swojego dziecka, ponieważ każde z nich może mieć inne wymiary w każdym wieku.

Jakie wypełnienie kołdry wybrać?

Wśród wypełnień można wyróżnić trzy najpopularniejsze:

  • naturalne pierze– te kołdry to klasyka naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Naturalne pierze daje dużo ciepła, ale jest również ciężkie. Dodatkowo naturalne wypełnienie może uczulić dziecko, ponieważ pamiętaj, że dziecko może złapać alergię w każdym wieku.
  • wełna– również jest naturalnym wypełnieniem. Doskonale utrzymuje ciepło i zapewnia świetną wentylację.
  • wypełnienie syntetyczne– obecnie jest to najpowszechniejsze rozwiązanie w wielu mieszkaniach i domach. Takie kołdry zapewniają dobrą wentylację i ciepło. Dodatkowo są bardzo miękkie w dotyku. Niektóre z nich są antyalergiczne, więc bezpieczne dla alergików i doskonałe dla Twojego dziecka!

Jaka pościel będzie najlepsza dla dziecka?

Świetnie dobrana pościel będzie sprawiać, że dziecko będzie lepiej spało, dlatego tak ważne jest, aby była idealna. Obecnie na rynku najpopularniejsze pościele wykonane są z bawełny, kory i satyny. Jakie są ich właściwości? Pościel bawełniana jest pościelą całoroczną, więc nada się na cieplejsze pory roku, jak i na te chłodniejsze. Wykonana jest z naturalnego materiału, który ma świetną przepuszczalność powietrza, więc dobrze sprawdzi się u alergików. Drugą opcją jest kora, czyli pościel wykonana z bawełnianej tkaniny o falowanej strukturze. Jest wytrzymała, a dodatkowo się nie gniecie, więc będzie wyglądać bardzo estetycznie. Ostatnią propozycją jest pościel wykonana z satyny. Przeznaczona jest ona na ciepłe miesiące w ciągu roku, ponieważ jest bardzo lekka i delikatna. Doskonale sprawdzi się u alergików i osób z wrażliwą skórą. Jej świecące wykończenie sprawi, że sypialnia będzie wyglądać elegancko. Polecamy również zakupić odpowiednią poduszkę, a jedną z nich może być poduszka piankowa, która zapewni doskonałe podparcie głowy i szyi Twojej pociechy.