Dobry materac piankowy to uniwersalny wybór, który sprawdzi się w praktycznie każdej sypialni. Doskonałe podłoża do spania z wypełnieniem tego typu znajdziesz w ofercie marki SleepMed. Poznaj różne rodzaje wkładów piankowych i sprawdź, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie. Wybierz materac idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i ciesz się spokojnym wypoczynkiem każdej nocy.

Materace piankowe od marki SleepMed – charakterystyka

Materace piankowe zyskały popularność przede wszystkim ze względu na oferowany komfort, wsparcie i trwałość. Wypełnienie tego typu doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Oferuje optymalne podparcie kręgosłupa i redukuje punktowe punkty nacisku, które mogłyby wywoływać dyskomfort.

Jakie pianki wykorzystuje marka SleepMed w swoich materacach?Pianki stosowane w materacach SleepMed są hipoalergiczne, co sprawia, że stanowią dobry wybór dla astmatyków oraz osób, które często zmagają się z reakcjami uczuleniowymi. Struktura pianek nie sprzyja rozwojowi roztoczy kurzu domowego i innych alergenów. Wysoka jakość materiałów wykorzystywanych przez SleepMed sprawia, że materace są odporne na odkształcenia i charakteryzują się długą żywotnością.

Materace piankowe charakteryzują się doskonałą elastycznością punktową, co jest szczególnie korzystne dla par. Ruch jednej osoby nie będzie wpływał na drugą, co sprzyja spokojnemu snu. Podłoże tego typu to dobry, rozsądny wybór do każdej sypialni małżeńskiej.

Pianki naturalne – komfort i ekologia w jednym

Marka SleepMed wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów pragnących połączyć komfort snu z ekologią, oferując materace wykonane z naturalnych pianek. W pełni piankowym podłożem do spania jest model SleepMed Natura Plus. Z kolei SleepMed Natura Hybrid Plus stanowi połączenie warstw piankowych ze sprężynami typu Multi. Jakie rodzaje wkładów są wykorzystywane podczas ich produkcji?

  • NATURALIS® – materace z pianką NATURALIS® redukują nacisk punktowy, wspierając właściwą pozycję ciała podczas snu i przeciwdziałając nadmiernemu zapadaniu się. Sztuczne związki chemiczne zastępuje olejek rycynowy. Wpływa na efektywną wentylację i zapewnia materacom właściwości hipoalergiczne. Działa przeciwbólowo i jest pozyskiwany w sposób przyjazny dla środowiska.
  • HR Bio – struktura otwartokomórkowa pianki HR Bio umożliwia doskonałą wentylację, co przekłada się na komfort snu bez nadmiernego nagrzewania się materaca. Zamiast sztucznych związków chemicznych, w tej piance znajduje się olej sojowy, który pozyskiwany jest w sposób ekologiczny, jako produkt uboczny produkcji spożywczej.
  • Visco Bio – dzięki termoelastycznym właściwościom, pianka Visco Bio doskonale dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury, zmniejszając napięcia mięśniowe i poprawiając jakość snu. Podobnie jak w przypadku wypełnienia NATURALIS®, również tutaj znajduje się olej rycynowy.

Pianki termoelastyczne

Marka SleepMed znana jest z innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości materacy. Jednym z kluczowych elementów wykorzystywanych podczas produkcji są termoelastyczne pianki VitaRest® oraz Celsius-Waterlily®. Poznaj wyjątkowe właściwości tych rewolucyjnych materiałów, które zapewniają niespotykany komfort snu.

  • VitaRest® – VitaRest® jest termoelastyczną pianką poliuretanową, spełniającą najwyższe światowe standardy jakości, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wpływu na zdrowie. Pianka reaguje na temperaturę i ciężar ciała, „zapamiętując” jego kształt, co umożliwia idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn.
  • Celsius-Waterlily® – dzięki dużej gęstości i wyjątkowej strukturze, pianka z biegiem czasu nie traci na twardości i elastyczności, zachowując swoje parametry przez cały okres użytkowania. Surowce używane w produkcji są ekologiczne i podlegają recyklingowi, co minimalizuje wpływ na środowisko.

Pianki z systemem Airforce

SleepMed doskonale wie, że bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość snu jest wentylacja. Z tego względu stosuje podczas produkcji nowoczesną technologię Airforce polegającą na nacinaniu pianek. W ten sposób powstają warstwy VPPHR i FlexiFoam. Powstające otwarte komory ułatwiają doprowadzanie powietrza do wnętrza materaca, co jest kluczowe dla utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności podczas snu.

Ciepło i wilgoć są skutecznie usuwane, co tworzy przyjemne warunki do snu. Jednocześnie ułatwia znacznie utrzymanie higieny w sypialni. Suche środowisko nie sprzyja rozwojowi roztoczy kurzu, bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów. Jest to szczególnie ważne dla alergików. Technologia Airforce pozwala osiągać doskonałe cele przy ponoszeniu minimalnych kosztów. Jest to więc rozwiązanie korzystne dla budżetu.

Marka SleepMed wykorzystuje w swoich materacach wysokiej jakości pianki, które mają na celu zapewnienie maksymalnego komfortu i wsparcia dla użytkowników. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, wypełnienia precyzyjnie dostosowują się do kształtu ciała, co przekłada się na zdrowy i regenerujący sen. Pianki są również przewiewne, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci i zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Marka SleepMed zapewnia produkty, które nie tylko podnoszą jakość snu, ale także dbają o zdrowie kręgosłupa, czyniąc każdy poranek bardziej komfortowym i pełnym energii.

wyrób medycznySleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.