Obcięcie włosów to duża decyzja. Niektórzy bardzo długo nie umieją zmusić się do ścięcia większej partii swoich kosmyków. Nie powinniśmy się tego obawiać, ponieważ krótkie fryzury są modne, czarujące i oryginalne! Bez wątpienia dodadzą nam charakteru. Dowiedz się, komu szczególnie takie włosy będą pasować!

Dlaczego warto ściąć włosy?

Dla wielu osób wizja drastycznego obcięcia włosów to coś przerażającego. Wzbraniają się przed tym jak tylko mogą, nawet jeśli ich kosmyki nie prezentują się dobrze lub są bardzo zniszczone. Nierzadko skrócenie włosów wywołuje silne emocje, jako że kosmyki to coś, do czego się przywiązujemy. Nawet świadomość tego, że w końcu odrosną, nie pomaga. Okazuje się jednak, że strach przed ścięciem włosów wcale nie jest konieczny. Krótkie fryzury mogą być równie urokliwe co długie fale. Fryzury takie jak french bob czy pixie cieszą się dużą popularnością i sprawią, że będziemy wyglądać modnie i stylowo. Krótka fryzura może być powiewem świeżości. Nierzadko obcięcie włosów wiąże się z dużą zmianą w życiu. Nie ma wątpliwości, że drastyczne cięcie spowoduje, że poczujemy się zupełnie inaczej. Może dodać nam to pewności siebie i motywacji do dalszych działań. Co ciekawe, krótka fryzura kojarzy się z profesjonalizmem, elegancją i powagą – dzięki niej możemy zmienić to, jak postrzegają nas inni! Z racji tego, że krótkie włosy nie są tak powszechne, będziemy wyróżniać się w towarzystwie.

Krótkie fryzury - komu będą pasować?Im krótsza fryzura, tym łatwiej będzie nam ją pielęgnować. To istotny powód, dla którego wiele osób decyduje się na radykalne ścięcie. Dbanie o długie włosy z czasem może stać się uciążliwe. Łatwiej się plączą, a do tego wymagają użycia znacznie większej ilości kosmetyków. W przypadku krótkich kosmyków wcieranie wcierek czy nakładanie odżywek staje się o wiele prostsze. Możemy też korzystać z nich o wiele dłużej. Znacznie przyjemniejsze staje się również ich suszenie. Potrzeba naprawdę niewiele, aby włosy w całości wyschły. W ten sposób zyskujemy sporo dodatkowego czasu. Decyzja o ścięciu może być sposobem na to, aby poprawić ich kondycję. Zmniejszając długość kosmyków, pozbywamy się zniszczonych, rozdwojonych partii. Jeśli w przeszłości rozjaśnialiśmy albo prostowaliśmy włosy, nie pozostanie po tym ślad. Krótkie włosy będą atutem szczególnie latem, kiedy ochronią nas przed przegrzaniem się. To dobra opcja, dla tych, którzy przepadają za farbowaniem. Krótkie obcięcie umożliwia nam zmianę koloru bez obaw. Nawet jeśli kondycja kosmyków się pogorszy, to i tak je podetniemy i pozbędziemy się osłabionych końcówek. Dzięki temu możemy zmieniać kolory często, i to nawet ekstremalnie. Zmiany odcienia od ciemnego do jasnego na krótkich włosach przejdą o wiele lepiej niż w przypadku długich kosmyków.

Komu pasują krótkie fryzury?

Nie można ukryć, że posiadanie krótkiej fryzury ma swoje zalety. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na ścięcie włosów. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy sprawdzić, czy należymy do tych, którym krótkie obcięcia szczególnie pasują. Okazuje się, że taki rodzaj fryzury będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku cienkich, delikatnych włosów. Kiedy będą krótkie, staną się optycznie grubsze i silniejsze. Łatwiej będzie nam je wystylizować – nie będziemy musieli ciągle obawiać się o to, że brakuje im objętości. Będą się prezentowały o wiele lepiej niż w wersji dłuższej, w której widoczne mogły być zniszczenia czy rozdwojone końcówki. W wyborze fryzury warto wziąć pod uwagę kształt twarzy. Przy owalnej twarzy nie musimy obawiać się o nietrafiony wybór. W tym przypadku sprawdzi się każde ścięcie, niezależnie od tego, czy będzie one asymetryczne, wystrzępione, czy też subtelnie ułożone. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny unikać takich fryzur, które kończą się na linii szczęki. Mogą one niepotrzebnie pogrubić twarz, zamiast ją wysmuklić. Z kolei dla osób o szerokiej twarzy włosy sięgające do żuchwy będą idealnym pomysłem, ponieważ pomogą ukryć ostre rysy. Ci, którzy posiadają twarz w kształcie trójkąta, powinni niestety zrezygnować z krótkich fryzur, jako że podkreślają one mankamenty, takie na przykład jak spiczasta broda. Ścięcie włosów polecane jest drobnym, nie za wysokim kobietom. To prosta technika na to, aby sprawiać wrażenie smuklejszej i wyższej.

Jak upiąć krótkie włosy do snu?

O fryzurę powinniśmy zadbać nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. Należy odpowiednio zabezpieczyć włosy, aby podczas snu, kiedy przewracamy się z boku na bok i je przygniatamy, nie zniszczyły się. Najlepszą opcją będzie ich spięcie. W przypadku krótkich włosów może być to jednak trudne. Jeśli nasze kosmyki sięgają mniej więcej do żuchwy, postarajmy się upiąć warkoczyki, nawet jeśli miałyby być one bardzo krótkie. Dzięki temu zabezpieczymy końcówki przed złamaniem. Ciekawym sposobem jest czepek jedwabny, w którym możemy schować włosy. Charakteryzuje się on niezwykle miękkim materiałem, który otula nasze kosmyki i sprawia, że rano zachowują one świetny kształt i objętość. Będzie przydatny szczególnie w przypadku loków, ponieważ pomaga utrzymać ich sprężystość. W jedwabnym czepku włosy się nie kruszą, rozdwajają czy plątają. Dzięki nim zachowamy krótką fryzurę w nienagannym stanie. Pamiętajmy jedynie o tym, aby nie spać w mokrych włosach. Wpływa to negatywnie nie tylko na nasze kosmyki, ale i pościel. Generuje to bowiem wilgoć, która przyczynia się do rozwoju grzybów i pleśni, które mogą znaleźć się zarówno na naszej głowie, jak i poduszce. Uniknijmy tego, susząc włosy przed spaniem i dbając o nasze artykuły sypialniane. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić materacowi. Jeśli nie zapewnia on nam wystarczającej wygody, wymieńmy go na nowy. Szukajmy odpowiedniego modelu wśród sprawdzonych producentów, których produkty oferuje zarówno strona internetowa abcsnu.pl, jak i sklep internetowy Wałbrzych.

Jak sprawdzić, czy pasuje nam krótka fryzura?

Możemy samodzielnie przekonać się, czy krótkie włosy nam pasują. Wykorzystywany jest do tego prosty sposób, do którego potrzebna będzie nam jedynie linijka. Należy ustawić ją pod uchem. Następnie bierzemy ołówek i przykładamy go poziomo do brody. Tak właśnie możemy zmierzyć odległość od ucha do brody. Uznaje się, że gdy wynik jest większy niż 5,7 centymetrów, to niestety krótka fryzura nie jest dla nas. Warto pamiętać o tej technice, ponieważ jeśli zastanawiamy się nad metamorfozą, może pomóc nam rozwiać wątpliwości i podjąć decyzję.

Nie można ukryć, że fryzury takie jak french bob czy pixie mają w sobie wiele! Są proste w stylizacji, mają w sobie ponadczasowy look, a do tego wyróżniają się na tle innych. Decydując się na takie obcięcie, możemy przekonać się, dlaczego warto nosić krótką fryzurę!

Przeczytaj także: Poduszka i jej rodzaje