Nieodpowiednio wyposażona sypialnia może być źródłem wielu problemów, w tym uporczywych bólów głowy, które zakłócają codzienne funkcjonowanie. Jednym z kluczowych elementów, który znacząco wpływa na jakość snu i samopoczucie, jest materac. Źle dobrany lub zużyty materac może prowadzić do napięć mięśni, niespokojnego snu a w efekcie porannych bólów głowy. Sprawdź jak nowe, odpowiednio dobrane akcesoria sypialniane od marki SleepMed mogą pomóc w eliminacji tych dolegliwości, poprawiając komfort i jakość snu. Zobacz, jak prosta zmiana może przynieść ulgę i pozwolić Ci poczuć się lepiej.

Poranny ból głowy – skąd może się wziąć?

Poranny ból głowy to problem, który dotyka wielu osób i może mieć różnorodne przyczyny. Część z nich wiąże się bezpośrednio ze złym urządzeniem sypialni i korzystaniem z elementów wyposażenia słabej jakości. Jakie są najważniejsze czynniki, które prowokują pojawienie się bólu głowy nawet po długiej i spokojnej nocy?

  • Niewygodny materac – stary lub niewygodny materac może powodować niespokojny sen, częste przewracanie się z boku na bok i niepełne rozluźnienie mięśni. Wypełnienie słabej jakości i nieodpowiednio dobrany poziom twardości prowokują nienaturalne ułożenie kręgosłupa w odcinku szyjnym.
  • Źle dopasowana poduszka – poduszki, które są zbyt twarde, miękkie lub niewłaściwie dopasowane do pozycji, w jakiej z reguły śpi dana osoba, mogą prowadzić do nadmiernego napięcia mięśni szyi. Brak ergonomicznego kształtu w połączeniu ze słabym wypełnieniem przyczynia się do występowania uciążliwych porannych bólów głowy.
  • Duszność – na poranne bóle głowy może wpływać słaba wentylacja w sypialni. Znaczenie w tej kwestii ma także to, aby poduszka i materac przepuszczały powietrze. W przeciwnym razie w łóżku kumuluje się wilgoć, a środowisko z biegiem czasu staje się niehigieniczne.
  • Spanie w złej pozycji – spanie w niewłaściwej pozycji, która powoduje nadmierne napięcie oraz obciążenie mięśni w obrębie szyi i pleców, może prowadzić do bólów głowy.

Pozbądź się problemów z materacem SleepMed

Źle wyposażona sypialnia i ból głowy. Kup nowy materac i poczuj się lepiejPoranne bóle głowy destrukcyjnie wpływają na jakość życia i codzienne funkcjonowanie. Jednym z kluczowych elementów, który może pomagać w eliminacji tych dolegliwości, jest odpowiedni materac. Podłoża do spania od marki SleepMed, dzięki zaawansowanym technologiom i innowacyjnym materiałom mogą okazać się pomocne w kwestii pozbycia się tego uciążliwego problemu.

Jak materace SleepMed pomagają w pozbyciu się bólu głowy? Jest to możliwe przede wszystkim dzięki idealnemu dopasowaniu do sylwetki użytkownika. Zapewniają je m.in. pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Dostosowują się do kształtu ciała, reagując na jego ciepło i ciężar. Dzięki temu zapewniają optymalne wsparcie dla kręgosłupa i szyi, zapobiegając nadmiernym napięciom mięśniowym prowokującym wystąpienie dyskomfortu. Warstwy wykonane z tych pianek równomiernie rozkładają nacisk na poszczególne części ciała. Znacznie ułatwia to zmniejszenie punktów nacisku i zapewnia komfortowy sen.

Funkcjonalną i korzystnie wpływającą na zdrowie technologią są sprężyny Multi, które stanowią kluczowy element materaców z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus. Zapewniają elastyczność punktową i precyzyjne podparcie każdej części ciała. Jest to niezastąpiony sposób na zminimalizowanie przeciążeń i napięć mięśniowych.

Na zmniejszenie uciążliwości pojawiających się bólów głowy może korzystnie wpłynąć higieniczny, przewiewny pokrowiec. Merced i Probiotex® stosowane przez SleepMed zapewniają redukcję alergenów, ograniczają ryzyko pojawienia się pleśni. Wszystko to sprzyja zdrowej i świeżej atmosferze w łóżku, która jest niezbędna dla dobrego samopoczucia.

Pamiętaj o poduszce!

Pamiętaj o tym, że każdy organizm jest inny, dlatego ważne jest eksperymentowanie z różnymi rodzajami poduszek, a przynajmniej poznanie charakterystyki poszczególnych modeli. Jest to niezbędne, aby znaleźć tę, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa i pomoże uniknąć porannych bólów głowy.

Jakie są najważniejsze cechy, które powinny charakteryzować dobrą poduszkę? Wybierz poduszkę odpowiednią dla swojej najczęstszej pozycji snu – na przykład, jeśli śpisz na boku, możesz potrzebować modelu z grubym wkładem, aby utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji. Nie pomijaj też kwestii twardości. Zarówno nadmierna twardość jak i miękkość sprzyjają powstawaniu napięć mięśniowych.

Rozważ zakup jednej z ergonomicznych poduszek od marki SleepMed. Ich specjalne wyprofilowanie sprzyja stabilnemu podparciu i ułatwia mięśniom rozluźnienie się. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko występowania napięciowych bólów głowy. Przeanalizuj specyfikę poszczególnych modeli. Comfort, Premium i Supreme Pillow nieco się między sobą różnią, ale wszystkie są wykonane z myślą o zdrowiu użytkowników.

Źle wyposażona sypialnia może sprzyjać pojawieniu się często występującego bólu głowy. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia, który ma silny wpływ na zdrowie i samopoczucie, jest materac. Starzejące się, niewygodne podłoże do spania destrukcyjnie wpływa na ogólny dobrostan całego ciała. Kupno nowego materaca o odpowiedniej twardości, którego wypełnienie zapewni wsparcie dla kręgosłupa, może pomóc poprawić jakość snu i zmniejszyć odczuwany dyskomfort, w tym bóle głowy. Poczuj się lepiej i zadbaj o to, aby sypialnia odpowiadała Twoim potrzebom.

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus i SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.