Dla osób zmagających się z wszelkiego rodzaju alergiami sypialnia jest niezwykle ważnym miejscem. Wszystko z uwagi na fakt, iż spędzamy w niej więcej czasu, aniżeli w innych pomieszczeniach, a związane to jest ze snem. Średnio na wypoczynek przeznaczamy ⅓ swojego życia, dlatego warto zadbać o antyalergiczne i higieniczne warunki snu. W jaki sposób? 

Na czym polega wybór odpowiednich produktów do spania? 

Materac czy poduszka, które uznawane są za podstawowe elementy wyposażenia łóżka, mają przez całą noc kontakt z naszym ciałem.  Z uwagi na to, chłoną pot i ciepło wydzielane w trakcie snu, co w znaczący sposób sprzyja rozwijaniu się bakterii, pleśni oraz roztoczy. Właśnie dlatego, wybierając produkty do spania, warto postawić nie tylko na osobiste potrzeby i preferencje, ale również właściwości antyalergiczne. Jest to ważne, gdyż wówczas łóżko z materacem 200×200 czy 90×200 zagwarantują nam spokojny wypoczynek w komfortowych warunkach. Zatem, jakie produkty powinny pojawić się w sypialni alergika?

Materac lateksowy – idealne rozwiązanie dla alergików? 

Jak wybrać materac i poduszkę dla alergika?Decydując się na podłoże do spania dla alergików, warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, gdyż nie powinny one gromadzić kurzu oraz wilgoci, a także zapobiegać rozwijaniu się np. pleśni. Na współczesnym rynku znajdziemy, między innymi materac piankowy o przykładowych wymiarach 120×200 lub materac lateksowy 90×200. Drugi typ podłoża do spania jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla każdego alergika, ponieważ został zbudowany z pianki lateksowej. W naturalny sposób wyróżnia się ona właściwościami antyalergicznymi, a jej unikalna, kanalikowa budowa zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu wilgoć, w postaci zgromadzonego przez noc potu, może bezproblemowo odparować. Warto również zaznaczyć, że dzięki jednorodnej i zbitej strukturze uniemożliwia wnikanie kurzu do wnętrza. 

Poduszka antyalergiczna – jak dba o jakość snu?

Równie ważnym elementem wyposażenia łóżka jest poduszka do spania. Zapewnia prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, w tym stabilizuje barki i głowę, a także stabilizuje kręgosłup w odcinku szyjnym. A czym powinna się wyróżniać, aby zagwarantować zdrowy sen alergikowi? Przede wszystkim należy pod uwagę wziąć:

  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalna wentylacja wypełnienia,
  • możliwość wyprania produktu w 60 stopniach Celsjusza.

Zaleca się, aby poduszka antyalergiczna była pochodzenia syntetycznego. Jest to ważne, gdyż w większości przypadków, wypełnienie naturalne może doprowadzać do wystąpienia lub nasilenia objawów alergii.

Produkty do spania powinny wyróżniać się licznymi cechami oraz właściwościami, które chronią przed gromadzeniem się kurzu czy zarodków pleśni. Z uwagi na to, warto postawić na materace lateksowe oraz poduszki antyalergiczne. Ich wybór z pewnością zagwarantuje nam zdrowy i spokojny wypoczynek każdej nocy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/