Marzysz o najwyższym komforcie podczas wypoczynku, jednak żyjesz na co dzień w zgodzie z ekosystemem i zależy Ci na rozwiązaniu, które nie będzie szkodliwe dla środowiska? Koniecznie zwróć swoją uwagę na materace naturalne, które nie tylko pozwalają na zdrowy i spokojny sen każdej nocy, ale także posiadają wiele dobroczynnych dla całego organizmu właściwości. 

Materace naturalne a higieniczny sen

Wiele osób uważa, że zakup nowego podłoża do spania to spore wyzwanie. Bardzo często jest to błędne przekonanie, ponieważ wystarczy zrobić porządny research, porównać najbardziej interesujące nas modele i wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Nowością, bijącą ostatnio rekordy popularności na rynku są materace naturalne, które nie tylko zapewniają zdrowy i komfortowy wypoczynek każdej nocy, ale także zostały zbudowane na bazie ekologicznych komponentów bezpiecznych dla zdrowia. W związku z tym osoba śpiąca ma pewność, że nie wystąpią u niej reakcje alergiczne czy problemy skórne wywołane przez sztuczne związki chemiczne. Bardzo często w tego typu produktach możemy spotkać się z piankami, które zostały nasączone naturalnymi olejkami, przez co wykazują wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Materace naturalne zazwyczaj zostają także ubrane w pokrowiec o cechach antyalergicznych – najczęściej wykonany jest on z lnu lub organicznej bawełny, przez co doskonale absorbuje wilgoć, a także ułatwia swobodny obieg powietrza.

Hilding Bora – właściwości

Materace naturalne sposobem na higieniczny sen - poznaj model Hilding BoraPrzeglądając oferty materacy naturalnych, możemy natrafić na innowacyjny model Hilding Bora, który wyróżnia się wieloma właściwościami, mającymi pozytywny wpływ na cały organizm. Jest to produkt wykonany w całości z nowoczesnych pianek, dlatego też na początek warto wspomnieć, że jego elastyczna i sprężysta powierzchnia doskonale dopasowuje się do poszczególnych partii ciała, zapewniając optymalne podparcie przez całą noc. Wówczas możliwe jest dogłębne oraz efektywne zregenerowanie się wszystkich mięśni i stawów, a także rozluźnienie kręgosłupa. Wpływa to także na poprawę krążenia krwi, ponieważ powierzchnia nie wywiera nadmiernego nacisku. Na uwagę zasługuje również fakt, że Hilding Bora jest twardym modelem, przez co będzie idealnym wyborem nie tylko dla użytkowników ważących od 80 do 100 kg, ale sprawdzi się również wśród par – nawet tych o dużej różnicy w wadze. Oczywiście warto dodać, że produkt ten wyróżnia się także optymalną wentylacją wewnątrz wkładu, ograniczając skutecznie gromadzenie i namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, dzięki czemu nada się dla alergików.

Innowacyjna budowa Hilding Bora

Materac naturalny Hilding Bora zawdzięcza wszystkie wyżej wymienione właściwości swojemu wyjątkowemu wnętrzu. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, został on zbudowany na bazie aż trzech innowacyjnych pianek:

  • na samej górze znajduje się pianka termoelastyczna ViscoBio, która została nasączona olejem rycynowym. Warstwa ta wspomaga krążenie, zapewnia utrzymanie optymalnego komfortu termicznego, a także pozwala na dogłębną regenerację mięśni.
  • w środku zastosowano piankę wysokoelastyczną HR Bio, redukującą nacisk punktowy, a także ułatwiającą optymalny obieg powietrza wewnątrz materaca.
  • podstawę materaca stanowi twarda pianka FlexiFoam Bio, odpowiadająca za stabilne podparcie dla całej sylwetki. Została ona wyprofilowana w 7 stref twardości, dopasowanych do potrzeb poszczególnych partii ciała.

Zastanawiając się nad zakupem nowego podłoża do spania do swojej sypialni, warto rozważyć materace naturalne, które oprócz wielu dobroczynnych właściwości, zostały wytworzone w zgodzie z ekosystemem.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/