Osoby zainteresowane zakupem nowego podłoża do snu mają do wyboru całą masę rozwiązań. Na sklepowych półkach oraz na stronach internetowych pojawia się wiele modeli piankowych, hybrydowych i sprężynowych. Ogromną popularnością cieszą się jednak te ostatnie z wymienionych. Dlaczego tak jest i dla kogo będą idealnym rozwiązaniem?

Dla par

Sprężyny stosowane są w materacach sprężynowych to ruchome elementy, które świetnie reagują na naciski wywierane przez ciało użytkownika. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii, sprężyny mają coraz mniejszą średnicę, a co za tym idzie – są rozmieszczone w większym zagęszczeniu. Dzięki temu podłoże zyskuje na elastyczności punktowej i doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała osoby śpiącej. Opisane sprężyny to sprężyny Multipocket, które znajdują się we wnętrzu wielu świetnie ocenianych modeli materacy. Jednym z nich jest Hilding Makarena, czyli doskonale dopracowany produkt, który uzyskał status wyrobu medycznego.

Dla kogo materac sprężynowy?Dla seniorów

Jak wiadomo, wiek wpływa na wiele uciążliwych dolegliwości bólowych i schorzeń. Z biegiem lat pojawia się między innymi osteoporoza, czy też nawracający ból kręgosłupa, często niewiadomego pochodzenia. Idealnym rozwiązaniem dla seniorów, którzy cierpią z powodu tego typu problemów jest zakup materaca sprężynowego. Są to wyroby doskonałej jakości, które nie bez powodu są na rynku już od tak wielu lat. Sprężyny znajdujące się wewnątrz, a także pianki, które amortyzują ich działanie to surowce, które zapewniają niesamowity komfort użytkowania i wspaniale podpierają kręgosłup. Ponadto, wiele tego typu propozycji ma status wyrobu medycznego.

Dla osób z bólami kręgosłupa

Nie tylko seniorzy cierpią z powodu uporczywego bólu kręgosłupa. Coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych uskarża się na tego typu problemy. Można stwierdzić, iż wynikają one z długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej, często przed komputerem. Na poziom odczuwanego bólu ma wpływ również pozycja ciała – wiele osób siedzi nieprawidłowo, co często robią nieświadomie. Rozwiązaniem wszelkich problemów może okazać się wybór odpowiedniego materaca, który dopasuje się indywidualnie do każdej części ciała, a co za tym idzie – w sposób optymalny podeprze kręgosłup. Propozycją doskonałą jest więc model Hilding Flamenco, który dzięki dwóm twardościom jest w stanie zadowolić wszystkich.

Dla sportowców

Sportowcy to osoby stale narażone na wszelkiego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Intensywne i częste treningi, niemal całe życie w trasie oraz duży stres związany z zawodami przyczyniają się do tego, że plecy często nie wytrzymują napięcia. Idealnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zakup niezwykle funkcjonalnego podłoża do snu w uniwersalnym rozmiarze. Materac sprężynowy 80×200 będzie doskonałą opcją dla jednej osoby, która potrzebuje maksymalnego wsparcia i szybkiej regeneracji zmęczonych mięśni.

Podłoża sprężynowe to propozycje bardzo uniwersalne. Sprawdzą się w niemal każdej sypialni, również u najbardziej wymagających użytkowników.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/