W pierwszych latach życia maluszka należy zadbać o bardzo wiele rzeczy – nie da się ukryć że każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Jedną z kwestii, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest odpowiednio dobrany materac, który ma ogromny wpływ na wygodę i komfort snu, co z kolei ma znaczący wpływ na nastrój i chęci poznawcze noworodka.

O tym musisz wiedzieć!

Jaki powinien być materac dla noworodka? Przede wszystkim wygodny i bezpieczny! Bardzo ważny jest rozmiar podłoża – powinno być minimum 20 cm dłuższe niż pociecha, ale nie powinno być zbyt długie. Najlepiej sprawdzą się tutaj takie wymiary, jak na przykład 60×120 lub 70×140. Jeśli chodzi o twardość, tutaj kwestia jest nieco bardziej skomplikowana – idealny materac powinien się dopasowywać do kształtu ciała, ale i stanowić stabilne podparcie dla kręgosłupa. Zbyt miękkie lub zbyt twarde podłoże zmusza dziecko do niepotrzebnego napięcia podczas snu, które w dłuższej perspektywie może mieć bardzo negatywne skutki. Wybór materaców dla noworodków nie jest duży, ale to nie znaczy, że każdy produkt jest taki sam i równie dobrze się sprawdzi. Kupno odpowiedniego produktu to wbrew pozorom bardzo długa i żmudna droga. Aby trochę ułatwić ten proces, przygotowaliśmy dwie propozycje od znanego i cenionego producenta, które z pewnością świetnie sprawdzą się w dziecięcym łóżeczku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wygodne i bezpieczne materace dla noworodkaCzęść osób pewnie zadaje sobie teraz pytanie “jak materac może być bezpieczny?” – otóż może, a nawet musi! Wrażliwa, skłonna do podrażnień skóra noworodka jest bardzo wymagająca, dlatego najlepiej, aby blisko ciała znajdowały się jedynie bezpieczne dla zdrowia materiały. Nie mogą zawierać szkodliwych substancji i wywoływać alergii, ponieważ bez wątpienia odbiłoby się to na dziecku. Ważne jest również to, aby materac posiadał właściwości antybakteryjne – na jego powierzchni nie mogą się gromadzić roztocza i bakterie, a nieprzyjemny zapach powinien być jak najszybciej neutralizowany. Hilding Safety Smyk to produkt, który spełnia wszystkie te parametry i jeszcze więcej! Wyróżnia się swoją niepowtarzalną budową – przyjmuje kształt łódeczki, ponieważ jego boki są wyższe niż środek. Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko wypadnięcia dziecka podczas snu jest bardzo małe, nawet wtedy, gdy wypoczywa poza łóżeczkiem.

Dobry i zdrowy sen Twojej pociechy

Nikt nie powiedział jednak, że materac dla noworodka musi być wymyślny i innowacyjny. Te nieco prostsze i bardziej tradycyjne propozycje również sprawdzają się świetnie. Przykładem potwierdzającym to stwierdzenie jest Hilding Dobranocka stworzony z pianki poliuretanowej FlexiFoam o zwiększonej sprężystości. Rzesza zadowolonych Klientów potwierdza, że ten model sprawdza się świetnie w dziecięcym łóżeczku. Wszystkie materiały zastosowane w jego produkcji są bezpieczne dla zdrowia, a oba dostępne pokrowce wyróżniają się pięknymi wzorami i antyalergicznością. Produkt otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co dowodzi, że spełnia rygorystyczne standardy związane z higieną i ergonomią snu.

Wybór materaca dla dziecka absolutnie nie powinien być przypadkowy. Warto skonsultować ten wybór z lekarzem lub fizjoterapeutą, który doradzi odpowiednią twardość i wielkość wyrobu.