Z wiekiem, coraz większą uwagę przywiązuje się do jakości snu. Wiele osób rozważa, jakimi kryteriami powinno się kierować przy wyborze materaca dla seniorów. Jeśli szukasz odpowiedniego produktu dla siebie lub swoich najbliższych, to koniecznie przeczytaj o naszej ofercie.

Stabilizacja kręgosłupa

Materac Hilding Foxtrot ma za zadanie podtrzymać i ustabilizować kręgosłup oraz całe ciało w każdym punkcie. Seniorzy bardzo często cierpią na różne schorzenia związane z plecami i nie mogą spać w nocy, ze względu na ból. Dlatego tak ważne jest, by materac odpowiednio amortyzował i podtrzymywał ciało podczas snu. Produkt jest niezwykle wytrzymały, potrafi znieść bardzo duże obciążenie i jest całkowicie odporny na wszelkie deformacje. Materac dostosowuje się do kształtu i nacisku ciała, co pozwala odciążyć mięśnie oraz stawy. Jest to produkt o podwyższonej twardości, co powoduje, że sprawdzi się idealnie nawet u osób o większej wadze.

Czy Hilding Foxtrot to odpowiedni materac dla seniora?Elastyczna pianka

Hilding Foxtrot został zbudowany z wysokoelastycznej, odpowiednio wyprofilowanej pianki, która odznacza się nienaganna elastycznością i sprężystością. Odpowiednie nacięcia powodują, że pianki układa się w strefy o różnej twardości, które dopasowują się do osobistych preferencji i upodobań. Dzięki takiemu rozwiązania, komfort snu i wygoda jest znacznie wyższa i nawet zbolałe ciało seniora poczuje znaczną różnicę. Pianka HR zapewnia odpowiednią wentylację i jest niezwykle przewiewna. Zapobiega to rozwojowi bakterii i zaleganiu kurzu w środku materaca. Udowodniono, że pianka, wykorzystana do produkcji materaca Hilding Foxtrot, może być nawet do 40% trwalsza i odporna na wszelkie odkształcenia i zniszczenia, w porównaniu do standardowych pianek.

Bezpieczeństwo

Osoby starsze są bardziej narażone na infekcje i choroby, dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo, nawet podczas snu. Materace Hilding zostały odznaczone certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do ich produkcji nie użyto żadnych substancji, które mogłyby niekorzystnie wpływać na zdrowie ich użytkownika. Producenci zadbali o każdy szczegół i gwarancję najwyższej jakości. Ponadto, pokrowce, w które ubrano materac, nie posiadają surowców potencjalnie alergogennych. Spanie na materacu nie spowoduje nieprzyjemnej wysypki czy innej niepożądanej reakcji alergicznej. Każdy wie, jak ważna jest troska o higienę snu, dlatego pokrowce może w łatwy sposób zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Materace do spania najwyższej jakości, a w razie jakichkolwiek problemów czy zniekształceń, okres gwarancji wynosi aż 15 lat.

Jeśli szukasz idealnego materaca dla swoich bliskich to warto zainwestować w produkt Hilding Foxtrot, który świetnie zadba o wygodę, bezpieczeństwo i jakość snu.Wejdź na stronę naszego sklepu, by poznać jeszcze więcej szczegółów.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/