Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że na jakość naszego wypoczynku wpływają liczne czynniki. Objawia się to poprzez trudności z zasypianiem, wybudzaniem się w nocy czy uczucie zmęczenia w ciągu dnia. Właśnie dlatego warto wprowadzić prawidłową higienę snu. Czym ona jest oraz jaką rolę odgrywają tutaj materace? 

Higiena snu – co warto o niej wiedzieć? 

Sen to pierwotna potrzeba fizjologiczna, która jest cyklicznym okresem trwającym średnio osiem godzin dziennie. Na jego jakość oraz długość wpływa wiele czynników, które mogą oddziaływać na niego zarówno w sposób pozytywny, jak i negatywny. Z uwagi na to, ważne jest, aby wdrożyć w życie zasady prawidłowej higieny snu. Opierają się one o zbiór norm oraz zachowań, które w korzystnie wpływają na wypoczynek. Uwzględnia się tutaj:

  • lekkostrawną kolację,
  • zwiększenie aktywności fizycznej,
  • ograniczenie używek w godzinach wieczornych.

Jednak to nie wszystko. Dużą rolę odgrywają również materace Hilding dostępne w sklepach Sypialnia Plus. Dlaczego stanowią jeden z najważniejszych elementów sypialni?

W jaki sposób materace Hilding wpływają na jakość snu? 

Higiena snu a materace HildingSypialnia stanowi miejsce odpoczynku i relaksu. Wyposażając ją w materace Hilding, zapewniamy sobie długi, spokojny i komfortowy wypoczynek. Jest to możliwe dzięki unikalnej budowie, a także innowacyjnemu wypełnieniu, które umożliwia idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika. Pozwala to na:

  • prawidłową stabilizację ciała,
  • zachowanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji,
  • właściwą regenerację pod względem fizycznym oraz psychicznym.

Warto zaznaczyć, że materace Hilding dostępne w ofercie Sypialnia Plus są produktami antyalergicznymi. Ich wypełnienie umożliwia całkowite odparowanie wilgoci czy też wysoki stopień cyrkulacji powietrza, co zapobiega gromadzeniu się alergenów oraz bakterii.

Materace Hilding – jak je wybrać? 

Materace Hilding są w stanie zapewnić nam najwyższej jakości wypoczynek w komfortowych warunkach. Jednak, aby było to możliwe, powinniśmy jak najlepiej dopasować model do użytkownika. W jaki sposób? W pierwszej kolejności postawmy na sklepy Sypialnia Plus, które w wyróżniają się szeroką ofertą i dostępnością różnych modeli. Dzięki temu możemy znaleźć produkt spełniający nasze osobiste potrzeby oraz preferencje. Ponadto, pamiętajmy, aby przy wyborze uwzględnić:

  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • twardość.

Na sen przeznaczamy aż ⅓ swojego czasu. Umożliwia on prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz gwarantuje dobre samopoczucie. Właśnie dlatego warto nie tylko wdrożyć w swoje życie zasady higieny snu, ale również wyposażyć łóżko w wysokiej jakości materace.