Komfortowy sen nie zawsze może przebiegać pomyślnie. Problem ten najlepiej znają alergicy, u których alergeny, w tym kurzy wywołują objawy i wybudzają ze snu. Z uwagi na to Hilding Anders stworzył specjalnie dedykowane tym osobom materace antyalergiczne – materace dla alergików. Posiadają one unikalną budowę, wyjątkowy wkład oraz zapewniają higieniczne środowisko, umożliwiając tym samym spokojny sen. 

Materace dla alergików – cechy

Materace do spania stanowią niezwykle ważny element każdej sypialni. Odpowiada między innymi za prawidłowy wypoczynek, dobre samopoczucie czy higieniczne warunki snu. Jest to ważne zwłaszcza w dobie coraz powszechniej występujących alergii. To właśnie ten czynnik sprawił, że renomowany producent, jakim jest Hilding Anders sprawił, że w ofercie pojawiły się specjalne materace dla alergików. Jednak czym one tak dokładnie są? To szereg sprawdzonych pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia, ergonomii i przede wszystkim higieny materace, które powstały z myślą o alergikach. Gwarantują one przede wszystkim spokojny sen, ponieważ posiadają wyjątkowe cechy, takie jak:

  • antyalergiczny wkład,
  • hamowanie rozwoju grzybów, pleśni i bakteriom,
  • zapobieganie gromadzeniu się kurzu.

Dzięki temu użytkownik może zapomnieć o podrażnionej skórze, kichaniu czy kaszlu – czyli objawach, które wywołują niewidoczne alergeny. Materace dla alergików są jednocześnie materacami dla każdego. Dlaczego?

Materace dla alergików, czyli jakie?

Idealne materace dla alergików - poznaj najlepsze modele!Idealnym przykładem uniwersalnego materaca, który będzie odpowiedni dla każdego użytkownika jest Hilding Fandango. Jest to materac o dwóch twardościach – H3 i H4, które można uzyskać poprzez obracanie materaca na drugą stronę. W ten sposób zwiększa się również jego żywotność oraz wentylacja. Jednak to nie wszystko, ponieważ jak każdy materac dla alergików został wyprodukowany z antyalergicznych materiałów, a dodatkowo posiada matę kokosową, która zapewnia zdrowy i higieniczny sen. Przepuszcza ona powietrze przez wkład, jednocześnie zapobiegając rozwojowi roztoczy i bakterii. Dodatkowo materac ten posiada status wyrobu medycznego w klasie I – czyli wyróżnia się swoimi właściwościami prozdrowotnymi, a także certyfikat jakości AEH. Jednocześnie w ofercie znaleźć można materac specjalnie stworzony dla nastolatków – Hilding Funky. Powstał w trosce o rozwijające się kręgosłup dziecka i zapobieganiu w przyszłość wystąpienia wszelkiego rodzaju schorzeń czy wad postawy, z jednoczesnym uwzględnieniem antyalergiczności. Wszystkie materiały oraz sam wkład zapewnia higieniczne warunki, w których dziecko ze spokojem mogę odpocząć i efektownie się wyspać. Nie można zapomnieć również o materacu, który został stworzony specjalnie z myślą o alergikach – Hilding Melody. Jego wkład w całości składa się z pianki lateksowej, która cechuje się wysoką sprężystością, wytrzymałością oraz dopasowaniem się do sylwetki, z jednoczesnym uwzględnieniem właściwości antyalergicznych i antybakteryjnych.

Materace dla alergików to nie tylko wygodne podłoże do snu zapewniające efektywny sen, ale higieniczny materac uniemożliwiający rozwój szkodliwej pleśni roztoczy czy grzybów, a także gromadzenia się kurzu. Dba o to odpowiednia wentylacja wkładu, rodzaj wybranego wkładu oraz sama budowa. Dzięki temu alergicy w końcu mogą spokojnie zasnąć i obudzić się wypoczęci!