Powrót do domu po całym dniu pracy to jedna z najprzyjemniejsze rzeczy, jakie może nas spotkać. Wówczas wiemy już, że możemy odpocząć w rodzinnym gronie lub zająć się przyjemniejszym czynnościami, m.in. związanymi z naszymi zainteresowaniami. Jednak w wolnym czasie warto również zastanowić się nad wykonaniem domowego spa. A dlaczego?

Domowe spa – kosmetyki i zabiegi

Domowe spa to szereg czynności, które wykonujemy w celu pielęgnacji całego ciała oraz zrelaksowania się. Do najczęściej wykonywanych zabiegów zaliczyć tutaj można:

  • oczyszczanie skóry i włosów – w tym celu stosuje się żele do twarzy, płyny do kąpieli czy specjalne szampony – można to również połączyć z peelingiem,
  • odżywianie skóry i włosów – warto tutaj zainwestować w specjalne maseczki i maski,
  • nawilżenie skóry i włosów – kwestia ta odnosi do balsamów i dodatkowych odżywek.

Do wykonania domowego spa wcale nie potrzebujemy specjalistycznych kosmetyków, wystarczy tylko postawić na produkty, które są dobrze przez nas tolerowane.

Jak stworzyć przyjemny klimat w czasie domowego spa?

Jak domowe spa wpływa na sen?Niezaprzeczalnie sposób aranżacji otoczenia, jaki stworzymy w czasie wykonywania zabiegów, oddziałuje na nasze zmysły, ułatwiać  się. Zatem, jak stworzyć odpowiedni klimat do przeprowadzenia domowego spa? Najlepiej poprzez:

  • postawienie w łazience świec zapachowych – są one źródłem relaksującego zapachu, światła oraz przyjemnego ciepła,
  • muzyki – mogą to być nasze ulubione utwory lub specjalna playlista z odprężającą muzyką,
  • ciepły szlafrok, miękkie dywaniki łazienkowe i przyjemne w dotyku ręczniki – zapewnią komfort w czasie wykonywania zabiegów,
  • przekąski, wino lub inny napój – umilą czas spędzony, np. w wannie.

W jakiś sposób domowe spa wpływa na sen?

Po zakończeniu domowego spa wychodzimy z łazienki całkowicie odprężeni. Stan ten korzystnie wpływa na sen, gdyż znacząco ułatwia nam zasypianie, a nawet przyczynia się do poprawy jakości wypoczynku. Jednak podstawowym elementem wpływającym na zdrowy sen jest odpowiednio skomponowane łóżko, które jest wyposażone w materac. Jest to produkt stworzony specjalnie z myślą o zagwarantowaniu nam jak najlepszych warunków do wypoczynku. Aby był to możliwe, musimy przy jego wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje, w tym wiek użytkownika, stopień twardości czy rodzaj wypełnienia. Wówczas wybrany przez nas model może we właściwy sposób wspierać kręgosłup oraz stabilizować sylwetkę. Dzięki temu mięśnie mogą się zregenerować, a umysł odpocząć.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin na dobę. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o jakość i długość wypoczynku, a umożliwić nam to może m.in. domowe spa!

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: