Szukasz sposobu na komfortowy sen? Wspaniale, mamy dla Ciebie zestaw wskazówek, które sprawią, że zakup nowego materaca 80×200 cm do łóżka będzie prosty a inwestycja okaże się dobra na długie lata. W poniższym artykule sprawdzimy jakie materace cieszą się największą popularnością wśród osób, które śpią same oraz, które wybierają materace  dla swoich pociech w wieku szkolnym.

Czym kierować się dobierając materac do łóżka?

Zanim wybierzemy odpowiedni, dopasowany materac do łóżka powinniśmy skupić się nad ofertą producentów dostępnych na rynku materacy i łóżek. Marka i produkty Hilding to światowa czołówka pod względem jakości oraz zastosowanych technologii w dziedzinie zdrowego, regeneracyjnego snu. Dlatego w ich sklepie znajdziemy bardzo wiele propozycji doskonałych, nowoczesnych a zarazem gustownych materacy do łóżka.

Oczywiście, bardzo ważne jest wypełnienie materaca. W sklepie marki Hilding znajdziemy materace piankowe, sprężynowe, lateksowe oraz hybrydowe. Wybór wypełnienia materaca nie jest prosty, ale powinien być podyktowany przede wszystkim naszym stanem zdrowia i potrzebami snu. Materace piankowe z pianek termoelastycznych lub wysokoelastycznych doskonale dopasowują się do naszego ciała i sprawiają, że w trakcie snu jesteśmy delikatnie otuleni i możemy ciepło zasnąć aż do rana.

Materace sprężynowe są dość popularne, to nieco tańsza alternatywa dla piankowych materacy, ale równie dobra i wysokojakościowa. To rodzaj materaca, który zachwyca wieloma punktami podparcia, zatem dla kręgosłupa jest idealny. Materac sprężynowy przeznaczony jest dla osób aktywnych, pracujących fizycznie i z bólami kręgosłupa.

Wygodny materac do łóżka – sposób na komfortowy senMaterace lateksowe doskonale sprawdzą się dla osób cierpiących na alergie oraz astmę. Mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Dzięki temu, nawet dla najbardziej wrażliwych osób, sen będzie spokojny i bez obaw, że jakiekolwiek drobnoustroje sprowokują katar, czy kichanie, które nieraz dla alergików może być bolesnym doświadczeniem.

Materace hybrydowe natomiast są wielofunkcyjne, łączą one najlepsze cechy materaca piankowego i sprężynowego. Materac tego typu jest uniwersalny, odpowiedni zarówno dla osób cięższych, jak i lżejszych, wysokich i niskich.

Jakiego rozmiaru materace do łóżka cieszą się największą popularnością?

Bardzo dużą popularnością cieszy się materac do łóżka 80×200 cm. Jednym z materacy piankowych, popularnym wśród osób, które śpią pojedynczo jest materac Hilding Conga. Ten materac piankowy 80×200 cm cieszy się wieloma zapytaniami klientów, ponieważ jest zbudowany z wysokoelastycznych pianek o zróżnicowanej twardości. Wyprofilowane pianki zapewniają optymalne rozłożenie ciężaru całego ciała na powierzchni materaca. Wkładki wewnątrz materaca są wykonane z pianki Visco oraz chłodzącej pianki FloFoam.

Wśród popularnych materacy hybrydowych warto przyjrzeć się materacowi Hilding Dance. To bardzo nowoczesny, estetyczny i wielofunkcjonalny materac, zbudowany z siedmiopunktowego systemu sprężynek, które dostarczają optymalną elastyczność i podparcie, doskonałe dla każdej budowy ciała.

Wygodny materac do łóżka – sposób na komfortowy sen

Zdrowy, regenerujący sen to prawdziwy klucz do długowiecznego zdrowia, pięknej urody i energii witalnej. Jeśli jednak odczuwacie, że macie poważne problemy ze snem, bezsennością, przebudzaniem się w nocy bez przyczyny – możecie być wręcz pewni, że coś niedobrego dzieje się z waszym organizmem. Jeśli udało wam się zrobić szereg specjalistycznych badań, a naturalne, domowe sposoby na bezsenność i poprawę jakości snu nie działają, to znak, że warto pomyśleć nad wymianą łóżka i/lub materaca, o ile do tej pory spaliśmy np. na twardej, przestarzałej kanapie.

Wygodny, dobrze dopasowany materac do łóżka sprawi, że w trakcie snu nasz mózg wyśle do całego ciała sygnał, że to czas na odpoczynek. Jeśli śpimy na starym, powyginanym, zniszczonym podłożu – nasz organizm szuka sobie przez całą noc dobrej pozycji do swobodnego przepływu krwi i procesów życiowych zachodzących w trakcie regeneracji nocą. Pozwólmy sobie zatem na solidny odpoczynek po ciężkim dniu i otulmy się ciepło przyjemnym dotykiem materaca dopasowanego do naszego stylu życia.