Podcasty w obecnych czasach są bardzo popularną formą rozrywki. Rynek oferuje ich naprawdę wiele, a każdy z nich jest inny i jednocześnie wyjątkowy. Oferują nam dostęp do różnorodnych treści audio na tematy, które nas interesują, dzięki czemu możemy pogłębiać swoją wiedzę i zagłębiać się w interesujących tematach. Co ciekawe, aby wydać swój podcast, wcale nie musisz być dziennikarzem czy lektorem. Wystarczy, że masz odpowiedni sprzęt, wiesz, o czym mówić i gotowe! Szukasz ciekawych podcastów, których warto posłuchać? Ten artykuł przybliży Ci kilka godnych uwagi podcastów z różnych dziedzin, które dostarczą Ci zarówno rozrywki, jak i wartościowej wiedzy. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, nauki, kultury, czy może interesują Cię tematy związane z rozwojem osobistym, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie czekaj i już dziś zanurz się w ciekawe historie opowiadane w podcastach!
“Kryminatorium”
“Kryminatorium” to podcast kryminalny prowadzony przez Marcina Myszkę, którego głos intryguje od pierwszych sekund każdego nagrania. Jest to niezwykle fascynujący i wciągający podcast, który zapewni Ci dawkę emocji i wrażeń na najwyższym poziomie. To prawdziwa gratka dla miłośników kryminalnych historii, tajemniczych zagadek oraz prawdziwych wydarzeń, które do dziś wstrząsają ludzkim umysłem. W podcaście pt. “Kryminatorium” odkryjesz najbardziej intrygujące i kontrowersyjne kryminalne sprawy z całego świata. Marcin Myszka doskonale przygotowuje się do każdego odcinka, oferując głębokie analizy i przywołując rozmowy z ekspertami, detektywami oraz osobami, które były bezpośrednio związane z danymi sprawami. Każdy odcinek to również prawdziwa podróż w głąb umysłów sprawców i psychologii zbrodni. “Kryminatorium” stara się nie tylko opowiedzieć wstrząsającą historię, ale również odpowiedzieć na pytania, dlaczego ludzie popełniają tak okrutne czyny. Jeśli jesteś fanem true crime, czyli gatunku, który skupia się na prawdziwych historiach kryminalnych, to „Kryminatorium” jest właśnie dla Ciebie! Słuchanie tego właśnie podcastu, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Zapewnisz sobie zarówno dreszczyk emocji, jak i przemyślane refleksje nad naturą zła czy sprawiedliwością świata. Niezależnie od tego, czy słuchasz podcastów w drodze do pracy, idąc na spacer czy też wieczorem, zanurzenie się w świecie „Kryminatorium” na pewno dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.
“Żurnalista”
“Żurnalista” to podcast, który jest drugim najpopularniejszym programem tego typu w Polsce. Skupia się przede wszystkim na wywiadach z różnymi słynnymi polskimi osobistościami, takimi jak aktorzy, sportowcy, piosenkarze czy influencerzy. Dawid Sakowski, czyli prowadzący podcast, zadaje bardzo trafne pytania, świetnie prowadzi każdą rozmowę i widać, że przygotowuje się do nich przez długie tygodnie. Można powiedzieć, że wie wszystko o każdym ze swoich gości i nawet część podcastu, która polega na tym, że gość wybiera między dwoma opcjami, dostosowuje personalnie do danej osoby. Nie można zapomnieć również o tym, że dzięki temu podcastowi wyjaśniane są różne sprawy medialne, które do tej pory nie zostały szerzej opisane i opowiedziane. Jeśli lubisz słuchać wywiadów, to “Żurnalista” jest idealnym podcastem właśnie dla Ciebie! Koniecznie przesłuchaj chociaż jeden odcinek, aby sprawdzić, czy ten rodzaj rozrywki jest właśnie dla Ciebie!
“Piąte: Nie zabijaj”
Nasza trzecia propozycja to podcast pt. “Piąte: Nie zabijaj” prowadzony przez Joannę Mazur. Podcast ten skupia się przede wszystkim na przybliżeniu słuchaczowi różnych spraw kryminalnych, które miały miejsce zarówno w Polsce, jak i za granicą. Autorka opowiada każdą sprawę w sposób bardzo ciekawy, śledząc losy ofiar. Jeśli lubisz podcasty kryminalne, ale dużo łatwiej skupić Ci uwagę przy kobiecym głosie, to koniecznie przesłuchaj, chociaż kilka odcinków podcastu pt. “Piąte: Nie zabijaj”. Zapewniamy, że poczujesz dreszczyk niepokoju.
“Po królewsku”
“Po królewsku” to podcast idealny dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej, ale nie tylko! Autorka podcastu, czyli Anna Orkisz, od ponad piętnastu lat interesuje się różnymi rodzinami królewskimi i monarchiami. Sam podcast założyła w sierpniu 2020 roku, a dodatkowo prowadzi bloga i profil na platformie Instagram o tej samej nazwie co podcast. Anna Orkisz występuje również często jako ekspert od rodzin królewskich w Pytaniu Na Śniadanie czy innych programach telewizyjnych. W “Po królewsku” skupia się przede wszystkim na brytyjskiej rodzinie królewskiej, poruszając takie tematy jak śluby poszczególnych członków monarchii, śmierć Elżbiety II czy kontrowersje związane z księciem Henrykiem i jego żoną księżną Meghan, czy księciem Andrzejem. W podcaście nie brakuje również odcinków o innych monarchiach, np. księstwie Monako czy japońskiej rodzinie cesarskiej. Anna Orkisz porusza również tematy związane z etykietą dworską, modą królewską, serialami opowiadającymi losy różnych monarchii czy oceną własną. Zapewniamy, że jeśli choć trochę interesują Cię tematy związane z brytyjską rodziną królewską lub ogólnie o monarchiach, to koniecznie przesłuchaj odcinków podcastu “Po królewsku”.
“Banał”
“Banał” prowadzony jest przez Piotra Białasiewicza, muzyka oraz pisarza książek. W swoim podcaście o ciekawej nazwie “Banał” prowadzi wewnętrzne monologi związane z pozornie banalnymi historiami. Autor porusza w swoich opowieściach rozterki o uczuciach, miłości i przyjaźni, a niektóre historie są oparte na wspomnieniach żenujących historii, które wydarzyły się wiele lat temu. Tematyka “Banału” jest naprawdę szeroka i jeśli lubisz słuchać ciekawych historii, to ten podcast jest właśnie dla Ciebie!
Podcasty to świetna alternatywa dla audiobooków oraz innych form rozrywki. Można go słuchać na wielu platformach internetowych takich jak Spotify czy Apple Podcasts. Słuchać podcastów można podczas sprzątania, robienia obiadu czy relaksacji w łóżku. Do tego ostatniego będzie Ci potrzebny dobrej jakości materac, który zapewni Ci odpowiedni komfort. My szczególnie polecamy materac Hilding Fiord, który jest produktem naturalnym i piankowym. Wykonany został z pianki Pure Flexifoam, termoelastycznej pianki EcoThermal Visco oraz profilowanej pianki Eco HighResilience Support. Całość tworzy ponad dwadzieścia centymetrów idealnej powierzchni do odpoczynku, regeneracji ciała i wygodnego słuchania wyżej opisanych podcastów! Więcej o tym i innych materacach, dowiesz się pod tym linkiem: www.hilding.pl.