Z dolegliwościami bólowymi oraz wszelkiego rodzaju schorzeniami kręgosłupa zmaga się coraz większa część społeczeństwa, w tym osoby młode. Z uwagi na to, warto zadbać o swoje plecy już dziś i wyposażyć sypialnię w materace SleepMed ze statusem wyrobu medycznego. Czym one się wyróżniają? 

Materace SleepMed jako produkty ortopedyczne

Komfortowe łóżko to nie tylko poduszka czy kołdra, ale przede wszystkim stabilne podłoże do spania. Idealnie sprawdzą się tutaj materace SleepMed, które sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających osób. Mają one status wyrobu medycznego oraz właściwości prozdrowotne, które w połączeniu z unikalną budową oferują:

  • zapobieganie tworzenia się odleżyn,
  • całkowitą regenerację mięśni,
  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa,
  • eliminowanie dolegliwości bólowych,
  • redukowanie ryzyka pogłębiania się schorzeń kręgosłupa.

Materace SleepMed – właściwości

Materace SleepMed jako modele ze statusem wyrobu medycznegoNie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że materace SleepMed to coś więcej, niż zwykłe podłoże do spania. Oprócz właściwości prozdrowotnych odznaczają się również możliwością regulacji twardości. Oznacza to, że wszystkie modele mają 4 lub 6 rodzajów twardości, w zależności od maty kokosowej oraz odpinanego topu. W ten sposób możemy w domowych warunkach zmienić aktualnie odczuwalną twardość i idealnie dopasować ją do wagi, wzrostu oraz preferencji użytkownika. Sprawdzi się to przede wszystkim w sypialni nastolatków, które w okresie dojrzewania gwałtownie rosną. Ponadto, materace SleepMed wykorzystują technologię Airforce, która w znacznym stopniu wspomaga cyrkulację powietrza. Przekłada się to na wzrost higieniczności i antyalergiczności, co z pewnością doceni każdy alergik.

Materace SleepMed – pokrowce

Materace SleepMed, w zależności od kolekcji, dostępne są w dwóch wariantach, które między sobą różnią się pokrowcem. Pierwszy z nich pokrowiec Merced jest używany w produktach Standard i Hybrid. Umożliwiają one wysoką zdolność do oddychania wkładu, a także orzeźwiające uczucie w czasie snu. Oprócz tego, gwarantują odczuwalny efekt masażu. Drugim typem są modele z kolekcji Plus i Hybrid Plus, które zostały wyposażone w pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel, która znajduje się na bokach pokrowca. Odpowiada ona za antyalergiczność, miękkość w dotyku oraz trwałość. Górna część pokrowca składa się z dzianiny Probiotex, która wykorzystuje technologię aktywnych antybiotyków. W ten sposób jest w stanie zmniejszyć ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni o 93,7%, przez co materac umożliwia wypoczynek w świeżych i higienicznych warunkach.

Materac stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej sypialni. Umożliwia on przede wszystkim zdrowy i spokojny sen, dlatego warto zadbać, aby był dopasowany do naszych potrzeb oraz preferencji.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/